TORK'a Başlarken

TORK
19 dakika
TORK'a Başlarken

TORK'a başlarken ihtiyacınız olacak tüm bilgileri sizin için bir arada topladık.

İçindekiler:

 1. TORK Nedir?
 2. Satış Odaklı İş Yönetimi Nedir? Ne İşe Yarar?
 3. Sistem Ayarları
 4. Yeni Kullanıcı Ekleme
 5. Teknik Destek
 6. Veri Aktarımı
 7. Genel Muhasebe Süreçleri Hakkında
 8. Yeni Abonelik Satınalımı Nasıl Yapabilirim?
 9. e-Faturaya Nasıl Başvurabilirim?
 10. Banka Entegrasyonuna Nasıl Başvurabilirim?
 11. Mobil Uygulama Hakkında
 12. Kullanıcı Yetkilendirme

TORK, satış odaklı bir iş yönetimi yazılımıdır. Program, müşterilerinizin satış öncesi ve sonrası tüm iş süreçlerini tek ekran üzerinden yönetmenize imkan sağlayan bir teknoloji ile geliştirilmiştir.

Sürdürülebilir bir işletme modelinde satış süreçleri hayati önem taşır. Karlı bir işletmeye giden yolda; Ön Muhasebe, CRM, IK, Stok, İş Takibi, Proje Yönetimi ve varsa Üretim gibi operasyonel faaliyetlerin satış ile entegre çalışması gerekir. Bu sebepten TORK'un tam merkezinde “satış odaklı iş yönetimi” teknolojisi yer alır. TORK’un bu benzersiz özelliği sayesinde bahsi geçen iş süreçleri satışın etrafında organize olacak şekilde örgütlenmiştir.

Müşteriye verdiğiniz teklif, aldığınız sipariş, üretim emri veya alış faturaları, satış odaklı iş yönetimi sayesinde bütünleşik bir altyapıda adım adım yönetilir. Dolasıyla, karmaşık olan satış süreçleri tamamen ortadan kalkmış olur. İrsaliye, teslimat ve faturalar için de aynı satış sürecinden faydalanılabilir. Satış Odaklı İş Yönetimi ile;

 • Teklif aşamasından faturaya kadar olan tüm iş süreçleri tek noktadan yönetilir.
 • Teklif, sipariş, fatura, irsaliye veya teslimat gibi adımlarla işletmeler kendi satış süreçlerini oluşturabilir.
 • İşin hangi aşamada olduğu adımlar sekmesi ile kolayca takip edebilir.
 • Toplantı notları, aktivite ve görevler aynı ekran üzerinden takip edilir, ekipçe çoklu çalışma düzenine geçilmiş olunur.

  Sadece 3 dakikada satış odaklı iş yönetiminin işletmenize sağlayacağı faydaları buraya tıklayıp öğrenebilirsiniz.

  3- Sistem Ayarları

  Ekranın hemen sağ üst köşesinde, isim ve şirket bilgilerinizin olduğu alanda programla alakalı tüm ayarlara ulaşabilirsiniz.

  • Satın Al: 14 günlük deneme süreciniz içerisinde satınalma işlemlerinizi bu menü üzerinden yapabilirsiniz. Şirketinize özel ürünü (Mikro, Girişimci, Profesyonel, Üretici) ve kullanıcı sayısını belirledikten sonra şirket kredi kartınız ile aylık veya yıllık satınalım gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayarlar: Bu menü altında bir dizi işlem yapabilirsiniz.
   • E-Posta Ayarları: Tekliflerinizi program üzerinden göndermek istiyorsanız yapmanız gereken bir ayardır.
   • Uygulama Ayarları: Genel anlamda TORK ile ilgili yapabileceğiniz birçok ayar burda yer alır.
    • Stok
    • Tevkifatlı Fatura Kesme
    • Stopajlı Fatura Kesme
    • Çalışma Günleri
    • Sabit Vergiler (Her faturada kesilen düzenli vergiler)
    • Çok Boyutlu Stok (Çok boyutlu stok özelliğini kullanarak birden fazla birimde stok işlemlerini yapabilirsiniz)
   • Entegrasyon Ayarları: e-Fatura ve Banka entegrasyonu özelliklerini kullanmak için yapmanız gereken ayarlar burada yer alır. (Özellikleri kullanabilmek için öncelikle TORK üzerinden aylık veya yıllık bir plana geçmiş olmanız gerekir. İki entegrasyonu da size anahtar teslim edebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin!)
   • Parametreler: Uygulama genelinde birçok özelleştirmeyi yapabileceğiniz bir alandır.
  • Koyu Tema: Gece kullanımı için koyu temaya geçiş yapabilirsiniz.

   4- Yeni Kullanıcı Ekleme

   TORK Destek ekibine aksini belirtmediğiniz sürece deneme süreci içerisinde program tek kullanıcı ile açılır. (TORK’u birden fazla kullanıcı ile deneyimlemek isterseniz lütfen info@kuadron.com adresine mail atın veya www.torkapp.com üzerinde yer alan “Canlı Sohbet” uygulaması üzerinden bizimle iletişime geçin!) 

   Sisteme yeni kullanıcı eklemek için;

   1. IK” menüsüne tıklayın.
   2. Personel” sayfasını açın.
   3. Ekranın hemen sağında yer alan “Ekle” seçeneğine tıklayın.
   4. Açılan pencerede ilgili kutuları doldurduktan sonra sayfayı aşağı kaydırarak “Kullanıcı Bilgileri” kısmından “Kullanıcısı Var Mı?” seçeneğini işaretleyin.
   5. TORK’u kullanacak personelin e-mail ve geçici şifresini buradan belirleyebilirsiniz. Eğer bu kişi yöneticisi ise burada yer alan kutucuğa işaret atınız. (Yönetici rolünde olan kullanıcıların program genelinde tüm menülere erişim ve değişiklik yapma yetkisi bulunur.)
   6. Kullanıcının sistem üzerinden sınırlı bir şekilde işlem yapmasını istiyorsanız “Yönetici Mi” seçeneğini kaldırmanız, “Yetkiler” menüsüne tıkayarak çalışanınız için geçerli olacak yetkileri belirlemeniz gerekir.

   Not: Yetkiler ile alakalı detaylı bilgiler bu sayfanın son bölümünde yer almaktadır.

   5- Teknik Destek

   Ekranın üst kısmında arama çubuğunun hemen sağında yer alan kırmızı “Bilgi” ikonu üzerinden "Destek" menüsüne tıklayarak bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Açılan menüde programla alakalı tanıtım videolarını da bulabilirsiniz.

   Önemli Uyarı! Destek almak istediğiniz tüm konuları kayıt açarak sadece bu alan üzerinden bize iletmenizi rica ederiz. Karışıklığa sebebiyet vermemek ve hızlı geri dönüş almak için lütfen telefon, e-mail veya canlı sohbet uygulamasını destek talepleriniz için kullanmayınız!

   6- Veri Aktarımı

   Müşterilerimi ve stoklarımı sisteme nasıl aktarırım?

   1. Data aktarımı için gerekli olan excel dosyasına ulaşmak için buraya tıklayın.
   2. Dosyayı doldurarak sisteme müşterilerinizi/tedarikçilerinizi ve stoklarınızı ekleyin.
   3. Dosyayı eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurduktan sonra kaydedin.
   4. Kaydettiğiniz excel dosyasını program üzerinden "Destek/Yeni Destek Kaydı Aç" üzerinden ilgili başlıkları doldurarak ve dosya yüklemenizi sağlayarak TORK Destek ekibine gönderin.
   5. Destek ekibimiz, sistem yoğunluğuna göre ortalama 24-48 saat içerisinde size geri dönüş yaparak, yükleme işleminiz hakkında bilgi verecektir.

   7- Genel Muhasebe Süreçleri Hakkında

   TORK’un Ön Muhasebesinde yer alan mali bilgileri (devletle olan süreçler için) Genel Muhasebeye nasıl aktarırım?

   TORK’un gelişmiş “Rapor” araçları sayesinde (Stok, Satışlar Listesi, Nakit Akışı, Cari Raporu, KDV Raporu vb.) muhasebe çalışanlarınızın veya mali müşavirinizin program üzerinden işlem yapmasına imkan sağlayabilirsiniz. Almak istediğiniz raporların tarih aralığını belirleyerek tüm bilgileri Excel olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. TORK üzerinden aldığınız bilgileri, şirketinizin veya mali müşavirinizin kullandığı Genel Muhasebe programına elle işleyebilirsiniz. TORK üzerinden muhasebe çalışanına veya mali müşavire birer kullanıcı tanımlaması yaparak onların sadece muhasebesel işlemler özelinde işlem yapmalarını sağlayabilirsiniz. (Bakınız: Yetkilendirme)

   8- Yeni Abonelik Satınalımı Nasıl Yapabilirim?

   TORK'u satınalmaya karar verdiğinizde iki türlü işlem yapabilirsiniz.

   1. Deneme süreciniz içerisinde kalan deneme gün sayınız TORK’ta uyarı olarak çıkmaktadır. Ekranda beliren “Satın Al” butonuna tıklayarak şirket kredi kartı ile aylık veya yıllık olarak ödeme yapabilirsiniz.
   2. Uygulama ekranının hemen sağ üst köşesinde isim ve şirket bilgilerinizin olduğu alana tıklayarak “Satın Al” menüsüne tıklayın. Bu alanda da aylık veya yıllık olarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. 

   Ödemeler iki türlü yapılabilir;

   1. Açılan ekranda şirketinize özel ürünü (Mikro, Girişimci, Profesyonel, Üretici) ve kullanıcı sayısını belirledikten sonra şirket Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
   2. Kredi kartı yöntemine ek olarak toplam tutarı Havale/EFT olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Havale/EFT ile yapacağınız ödemelerde ekranda belirlen meblağı KDV dahil olarak aşağıdaki banka hesap numarasına iletmeniz gerekir. Ödemenizi yaptıktan sonra banka dekontunuzu, mail konu kısmına "Şirketin Ticari Unvanı - Abonelik Ücreti" yer alacak şekilde info@kuadron.com adresine e-posta olarak göndermenizi rica ederiz.
   • ALICI: Kuadron Bilişim Teknolojileri Limited Şirketi
   • BANKA: Garanti BBVA
   • IBAN: TR89 0006 2001 1960 0006 2989 15
   • AÇIKLAMA: Şirketinizin Ticari Unvanı - Abonelik Ücreti

   Önemli Not: Ödemeniz alındıktan sonra destek ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçip oryantasyon sürecinizi başlatacaktır. Aklınıza takılan herhangi bir konu olması halinde hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 840 36 30 telefon numarasından yada anasayfa üzerinde yer alan “Canlı Sohbet” uygulamasına yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   9- e-Faturaya Nasıl Başvurabilirim?

   e-Fatura ve e-Arşiv geçişleri TORK üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Firmanız 200 TL değerindeki geçiş hizmetinden ücretsiz olarak faydalanır. (Mali mühür ücreti hariç). e-Faturaya ilk defa geçiş yapacaksanız 100 kontör hediye! e-Fatura mükellefi iseniz mevcut kontörlerinizi 3 ay içerisinde harcamak koşulu ile sisteme ücretsiz olarak taşıyabiliyor, nakil ücreti ödemek durumunda kalmıyorsunuz. e-Faturaya başvuru ve geçiş süreci ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

   10- Banka Entegrasyonuna Nasıl Başvurabilirim?

   TORK'un tüm ürünlerinde standart olarak sunduğu banka entegrasyonu özelliğini sadece işletme başı aylık veya yıllık ücret ödeyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Herhangi bir kullanıcı limiti yoktur. Başvurularınızı yaptıktan sonra hesap hareketlerinizi eş zamanlı olarak görüntüleyebilir, tahsilat ve ödemelerinizi kolayca eşleştirebilirsiniz. Kullanım dahilinde 5 Banka, 5 Hesap, Sınırsız Hesap Hareketi ve Sınırsız Kullanıcı özellikleri yer almaktadır. Entegrasyonla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

   11- Mobil Uygulama Hakkında

   TORK, mobil uygulama (App Store, Google Play) yerine İleri Web Uygulaması (PWA) kullanımına uygundur. Geleneksel uygulamalar dışında, İleri Web Uygulaması bilinen web sitelerinin ve mobil uygulamaların hibrit halde geliştirilmesine olarak sağlar. PWA sayesinde, TORK’u akıllı telefon veya tablet web tarayıcısı üzerinden (Safari, Chrome, Opera, Firefox vb.) tüm özelliklere erişecek şekilde kullanabilirsiniz. Mobil uygulamalar, iş yazılımlarının yeterli özellikleri ile kullanımını maalesef desteklemez.

   TORK’u mobil uygulama gibi kullanabilmek ve akıllı cihazınızın ana ekranına indirmek için (PWA) https://app.torkapp.com girmeniz,

   • Safari için tarayıcının hemen altında yer alan yukarı yönlü ikona basıp, açılan pencereyi aşağı kaydırarak “Ana Ekrana Ekle” seçeneğini tıklamanız yeterli.
   • Android için ekranın hemen sağ altında yer alan kare ikonuna basıp, “Ana Ekrana Ekle” kutucuğunu işaretlemelisiniz.

   12- Kullanıcı Yetkilendirme

   TORK, çoklu çalışma düzeni içerisinde hangi özelliğe kimin yetkilendirileceğini belirlemenize imkan sağlamaktadır.

   Yetki atamaları için; “IK/Personel” menüsü üzerinden ilgili çalışanı seçip “Düzenle” kısmına tıklamanız, sayfayı aşağı kaydırarak “Yönetici Mi” kutucuğunu boş bırakarak ekrana gelen “Yetkiler” penceresinden kullanıcının hangi özelliklere erişebileceğini belirlemeniz yeterlidir.

   TORK Destek Ekibi